Články

29er kola - nejenom módní hit

Jízdní kola s 29" koly nabízejí oproti klasickým 26" horským kolům řadu výhod.

Těmi nejpodstatnějšími jsou díky velkému obvodu a větší styčné ploše plášťů s povrchem stabilita, brzdný účinek, lepší průchodnost terénem a pohlcování nárazů.

Dále velký obvod kol přináší větší setrvačnost a tím i pohodovější jízdu po silnici.

Devětadvacítky jsou velmi vhodné pro lidi vyššího vzrůstu, díky větší konstrukci přinášejí lepší pocit z jízdy.

V naší nabídce naleznete široký výběr modelů od značek Maxbike, Pells, Rock Machine, Scott a Superior.

Devětadvacítky od ostravské firmy Maxbike vyhledává podstatná část našich zákazníků, protože nabízejí nejlepší poměr výkon / cena díky osazení ucelenou sadou Shimano nebo Sram a možností volby z několika modelů vidlic. Vůbec nejprodávanějším modelem je Taupo, které při osazení sadou Shimano Deore a s příplatkovou vzduchovou vidlicí Suntour Raidon vychází na 19.990,-.

Brněnská značka Pells nabízí i celoodpružené modely s inovativním technickým řešením. Předností jízdních kol Pells je povedený design a nízká hmotnost za přijatelnou cenu.

Jízdní kola Rock Machine vynikají designem a hodně specifickým tvarováním rámových trubek. Devětadvacítky této firmy mají promyšlenou geometrii nabízející výbornou ovladatelnost a pohodové svezení.

Značka Scott již tradičně nabízí špičkově zpracované rámy s geniální geometrií a vhodně navržené sestavy komponentů zaručující bezchybné fungování. V nabídce naleznete i velmi povedené celoodpružené modely, které právem patří mezi světovou špičku. K nejprodávanějším modelům patří Scale 970 a také vybavenější Scale 960.

 

 

 

 

 

Sníh a mráz pomalu slezl ze silnic a přišel čas oprášit své kolo a připravit na cyklistickou sezónu. Mnoho cyklistů seřízení svého kola podceňuje a připravuje se o zážitek z pohodlnější a bezpečnější jízdy.

Chcete vyrazit v létě na aktivní dovolenou, ale vaše kolo už nestojí za nic? Nyní máte jedinečnou šanci pořídit si nové kolo za pár korun. Podívejte se na náš e-shop, kde najdete kola zvučných výrobců a to se slevou 20% a více.

V první řadě je důležité, rozmyslet si, co od kola očekáváte, na co ho budete používat a v jakém terénu s ním budete jezdit. Podle těchto parametrů můžete potom vybrat to správné jízdní kolo.