Články

Jízda na elektrokole

  Důležité je správně řadit převody. Prodloužíte dojezdovou vzdálenost a zlepšíte komfort jízdy. Rádi vám poradíme, jak správně řadit převody.

 

U elektrokol se snažíme nabízet kola převážně od českých výrobců.

 

Jaký typ elektrokola zvolit? Vybírejte stejně, jako byste pořizovali klasické jízdní kolo bez motoru.

Jízdní kola s 29" koly nabízejí oproti klasickým 26" horským kolům řadu výhod.

Těmi nejpodstatnějšími jsou díky velkému obvodu a větší styčné ploše plášťů s povrchem stabilita, brzdný účinek, lepší průchodnost terénem a pohlcování nárazů.

Dále velký obvod kol přináší větší setrvačnost a tím i pohodovější jízdu po silnici.

Devětadvacítky jsou velmi vhodné pro lidi vyššího vzrůstu, díky větší konstrukci přinášejí lepší pocit z jízdy.

V naší nabídce naleznete široký výběr modelů od značek Maxbike, Pells, Scott a Superior.

Sníh a mráz pomalu slezl ze silnic a přišel čas oprášit své kolo a připravit na cyklistickou sezónu. Mnoho cyklistů seřízení svého kola podceňuje a připravuje se o zážitek z pohodlnější a bezpečnější jízdy.

Bafang je již přes 10 let jedním z největších výrobců komponentů pro elektrokola na světě. V Evropě se jeho elektromotory staly de-facto standardem. V posledních pěti letech se však intenzivně zaměřil na výrobu středových motorů. V roce 2014 představil integrovaný středový pohon s kódovým označením MAX, u kterého se ustálilo označení MaxDrive. Využití MaxDrive nachází v mnoha typech 250W / 36V elektrokol. Bafang také vyrábí nábojové (přední a zadní) motory, díky kterým je dlouhodobě jedničkou na světovém trhu.

V první řadě je důležité, rozmyslet si, co od kola očekáváte, na co ho budete používat a v jakém terénu s ním budete jezdit. Podle těchto parametrů můžete potom vybrat to správné jízdní kolo.