Scott

1958 - Historie firmy Scott sahá do roku 1958, kdy Ed Scott učinil revoluci v lyžování svým vynálezem první hliníkové lyžařské hůlky.

Převratný vynález rozběhnul novou značku SCOTT a postavil Eda Scotta do pozice odborného produktového lídra na lyžařském trhu. Scottova počáteční vize technické inovace dále sloužila jako základ firemní filozofie po celou dobu jejího růstu a expanze na nové trhy.
Od té doby uvedla firma na trh mnoho dalších inovativních produktů:

1970 - vstoupil Scott na trh ochranných motokrosových brýlí s historicky prvními brýlemi specificky vytvořenými pro použití v motokrosu. Později firma přidala také produkci motokrosových bot, gripů na řídítka a příslušenství.
1971 - vyprodukovala firma Scott nejlehčí lyžařskou botu na světě a představila jedny z prvních lyžařských brýlí, které využívaly pěnovou ventilaci.
1986 - představila firma SCOTT své první horské kolo.
1989 - Scott představil jeden z nejinovativnějších produktů v historii cyklistiky - aerodynamická řídítka.

Řídítka použil Američan Greg Lemond v roce 1989, když vyhrál Tour de France.

1992 -  představil SCOTT svá první celoodpružená horská kola a uvedl ne trh také cyklistické boty a helmy vlastní produkce.
1995 - SCOTT představil své první karbonové horské kolo. Díky mnoha vítězstvím ve světovém poháru a na olympijských hrách a ohromnému zájmu médií se karbonové kolo jménem Endorphin stalo opravdovou legendou.
1998 - SCOTT představil nejlehčí celoodpružené horské kolo na světě. Jméno „G-Zero“ se stalo mezníkem v rozvoji cyklistického odvětví.
2001 - představila firma SCOTT silniční kolo Team Issue s nejlehčím rámem na světě (lehčí než 1 kilogram).
Tento rekord překonala firma v roce 2003 silničním kolem CR1 s nejlehčím rámem na trhu vážícím pouhých 895 gramů.
2003 - SCOTT představil kolo Genius. Jednalo se o nový koncept celoodpruženého kola s možností nastavení tří různých režimů (režim lock-out, režim all-travel a režim traction). Brzy byly časopisy plné zpráv o Geniusu.

Úspěch kola Genius byl zdůrazněn také vítězstvím Thomase Frischknechta na mistrovství světa v MTB maratonu.

2005 - použitím své patentované technologie CR1 vytvořila firma nejmodernější triatlonový rám PLASMA. Vážil pouhých 980 gramů. Po přidání integrovaného aerodynamického sedadla vážícího 300 gramů, vznikl nejlehčí aerodynamický rám na světě s geometrií pro triatlon.
2007 - představila firma nový rám Addict vážící pouhých 790 gramů i s integrovaným sedlem (165 gramů).
V kombinaci s novou útlejší karbonovou vidlicí IMP™, která váží pouhých 330 gramů, dosahuje nové kolo Addict váhy neuvěřitelných 5.9 kilogramů.

Přidáním revoluční technologie Integrated Molding Process (IMP™) k již ověřené technologii CR1 a díky novému tlumiči Nude TC™, dosáhl SCOTT nejlehčího celoodpruženého kola na trhu.

2008 - 50 let výročí firmy Scott

Scott slaví své zlaté výročí a také 50 let věnovaných pokroku ve sportu. Časy se změnily a firma Scott se vypracovala v celosvětově úspěšnou firmu v oblasti kol, zimních sportů, motosportu a běhu. Zároveň ale zůstala věrná své vizi, která se zrodila v jejích skromných začátcích před 50 lety. Jako kdysi v maličké firmě Eda Scotta je i dnes důraz kladen na INOVACI, TECHNOLOGII a DESIGN.

2009 - stvoření 2. generace modelu Genius. Stejné jméno, nový rám.

Druhá generace kola Genius má upravenou geometrii a nový tlumič Equalizer2 se systémem přepouštění oleje.

2010 - nová Twin Loc páčka umožňuje jezdci upravovat jízdní nastavení během jízdy nebo uzamknout celkové odpružení, aniž by musel sundat ruce z řídítek. Jezdci mohou přepínat mezi režimem full travel, režimem traction a nyní i celkovým uzamčením obou vidlic a tlumiče Equalizer 2 TC.
2011 - s váhou 899 gramů je Scale nejlehčím MTB karbonovým rámem, který se kdy vyrobil.

Světový šampión Nino Schurter vyhrává s novým Scale 899 MTB Světový pohár.

2011 - kolo Genius LT opět mění kategorii All-Mountain.
LT znamená „Long travel“. Potřebujete ho při All-Mountain situacích s těžkými sjezdy, ale i tam, kde jste rozhodnutí vystoupat až na vrchol.

Není to problém, když máte nejlehčí All-Mountain karbonový rám s možností 185mm a110mm zdvihu, které můžete díky Twin Loc uzamknout.

2011 - Scott nabízí kolekci E-Bike.

V úzké spolupráci s elektronickým gigantem firmou Bosch, se stal Scott první firmou, která nabízí jednoduše obsluhovatelný E-Bike systém.

Více informací na www.scottsport.cz